Prezydent: mam nadzieję, że kompromis ws. końcowych ustaleń COP24 zostanie osiągnięty w piątek

materiały prasowe
Mam nadzieję, że kompromis w sprawie końcowych ustaleń szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach zostanie zawarty jeszcze w piątek – oświadczył prezydent Andrzej Duda. Wszyscy są w tej chwili na tym skupieni – podkreślił prezydent.

Prezydent spotkał się w piątek na szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem oraz prezydentem COP24 Michałem Kurtyką.

 

Andrzej Duda podkreślił, że wszyscy mają nadzieję, że “ostateczny kompromis” – dot. dokumentu końcowego ze szczytu, który ma być mapą drogową realizacji Porozumienia paryskiego – zostanie osiągnięty “dosłownie za chwilę”.

 

Dodał, że ma nadzieję, iż kompromis zostanie zawarty jeszcze w piątek. “Wszyscy są w tej chwili na tym skupieni. Ja też staram się wspierać te dążenia” – zaznaczył prezydent.

 

Wskazał również, że Polska w tej sprawie proponuje “zdroworozsądkowe podejście”. “Żeby w trakcie tych przemian, które powinny być realizowane dla ochrony klimatu, budowania tej sprzyjającej klimatowi gospodarki, patrzeć także na to, jakie są potrzeby i możliwości państw, i jakie są też możliwości społeczeństw. Miejsca pracy są w tym niezwykle ważne” – powiedział.

Źródło: Telewizja Republika,

PODZIEL SIĘ