Genetycznie zmodyfikowane… dzieci?

dna.jpg

Chiński naukowiec He Jiankui, który niedawno oznajmił, że wprowadził zmiany genetyczne bliźniaczkom stwierdził, że jest dumny z wprowadzonych w zapisie genetycznym zmian, gdyż dzięki temu dziewczynki nie będą mogły być zarażone wirusem HIV.

Jak na razie internetowe portale naukowewskazują, że jego eksperyment nie został oficjalnie potwierdzony ani zweryfikowany.
Wielu naukowców zareagowało bardzo gwałtownie na oświadczenie chińskiego naukowca, nazywając przeprowadzony eksperyment „potwornym”.
Powszechnie zwraca się także uwagę, że tego rodzaju eksperymenty w większości krajów na świecie są zakazane.

Macierzysty uniwersytet chińskiego genetyka – Southern University of Science and Technology w Shenzhen – wydał oświadczenie, że nie był świadomy tego projektu badawczego i przeprowadzi w tej sprawie specjalne dochodzenie.
Profesor He Jiankui przyznał, że nie informował swojej placówki badawczej o planowanym eksperymencie. Sfinansował jego przeprowadzenie z własnych funduszy. Chiński genetyk poinformował w tym tygodniu, że wprowadził zmiany genetyczne do embrionów dwóch dziewczynek w celu zabezpieczenia ich przed zarażeniem wirusem HIV.

źródło: telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ