Kontrola ws. Euroweek zakończona. Wnioski wpłynęły do MEN

Dolnośląskie Kuratorium Oświaty zakończyło kontrolę w Fundacji EuroWeek. Wnioski z tej kontroli zostały wysłane do Ministerstwa Edukacji Narodowej – poinformował wojewoda dolnośląski, Paweł Hreniak. Nie wiadomo jednak, co udało się ustalić podczas wizyt kuratorium.

Wojewoda dolnośląski pytany o działania policji i kuratorium ws. Fundacji EuroWeek powiedział, że kontrola kuratorium została zakończona.

– Dziś wnioski tej kontroli zostały wysłane do Ministerstwa Edukacji Narodowej – mówił.Dodał, że “policja prowadzi działania operacyjne w sprawie fundacji, o których nie może mówić”.

“Policja w siedzibie fundacji w Bystrzycy Kłodzkiej zabezpieczyła materiał dowodowy” – podało w sobotę biuro prasowe wojewody dolnośląskiego.

– Do tej pory nie wypłynęło do tamtejszej prokuratury żadne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa związanego z Fundacją EuroWeek – mówił z kolei Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk.

O Euroweek zrobiło się głośno w ubiegłym tygodniu. Na naszym portalu pokazaliśmy wstrząsające fotografie, na których widać było dorosłych mężczyzn różnych narodowości i młode dziewczęta. Z artykułów wynikało, że zostały one wykonane podczas obozów integracyjno-językowych EuroWeek – Szkoła Liderów, w których biorą w nich udział nastolatki i mężczyźni “pochodzenia pozaeuropejskiego”. Informacje te szeroko komentowane były także w mediach społecznościowych. Według niektórych mediów podczas szkoleń miało dochodzić m.in. do molestowania.

Źródło: niezalezna.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ