W PUNKT! Poseł PiS: PO przyznała się do oszustwa wyborczego słowami Rafała Trzaskowskiego

– Dzisiaj mamy przyznanie się PO do oszustwa wyborczego słowami Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy z Platformy Obywatelskiej. Widać, że presja ma sens – tak podczas konferencji prasowej Jarosław Krajewski z Prawa i Sprawiedliwości komentował decyzję Trzaskowskiego. Poinformował on, że będzie rekomendował powrót do bonifikaty 98 proc. przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że zaproponuje radnym, by zwołali specjalną sesję w tej sprawie.

– Widać, że presja ma sens i działania, jakie podejmowali radni PiS w radzie Warszawy i w innych radach dzielnic przyniosły spodziewany efekt – powiedział poseł PiS.

Do sprawy odniósł się również Dariusz Figura, radny m. st. Warszawy. – Dzięki państwa aktywności, aktywności mediów, warszawiaków, ale również radnych naszego klubu istnieje bardzo duża szansa, aby ten proces odwrócić, żeby warszawiacy mogli się wreszcie uwłaszczyć z bardzo istotną bonifikatą – powiedział Figura.

– Klub radnych PiS w radzie Warszawy złoży na sesji interpelację z zapytaniem do pana prezydenta Trzaskowskiego, jaka jest skala podwyżek za użytkowanie wieczyste w całym mieście – powiedziała Alicja Żebrowska, radna Targówka z m. st. Warszawy.

W zeszłym tygodniu Rada Warszawy zdecydowała o zmniejszeniu bonifikaty przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości z 98 proc. do maksimum 60 proc. Przeciw zmianie protestowali radni PiS

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ