Premier Morawiecki o COP24: Sukces przerósł nasze oczekiwania

– – Otóż w Katowicach uzgodniliśmy pakiet katowicki. To pakiet wielu zmian dot. Z jednej strony sprawozdawczości, ale również pewnych celów do osiągnięcia i pewnej legendy do mapy drogowej, która została wyznaczona trzy lata wcześniej w Paryżu – podsumował COP24 w Katowicach premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki skomentował niedawno zakończony szczyt klimatyczny w Katowicach – Sukces przerósł nasze oczekiwania, najśmielsze oczekiwania, bo dzięki naszemu całemu zespołowi negocjacyjnemu udało się zintegrować stanowiska wszystkich państw świata. Przez dwa tygodnie proces negocjacyjny, który się tam toczył pod kierunkiem prezydenta Kurtyki i ze wsparciem ministra Kowalczyka i wielu ministrów naszego rządu i oczywiście specjalne podziękowania dla prezydenta Dudy, który był bardzo zaangażowany w konferencję, udało się osiągnąć cel niebywale ważny dla zmian w ramach polityki klimatycznej – mówił na briefingu w Sejmie. 

– Otóż w Katowicach uzgodniliśmy pakiet katowicki. To pakiet wielu zmian dot. Z jednej strony sprawozdawczości, ale również pewnych celów do osiągnięcia i pewnej legendy do mapy drogowej, która została wyznaczona trzy lata wcześniej w Paryżu. A więc ogólne cele zostały uzgodnione wcześniej, ale my pokazaliśmy w Katowicach i uzgodniliśmy szereg bardzo różnych, często skrajnie rozbieżnych stanowisk, w jaki sposób dojść do tego celu, posługiwać się jednolitą sprawozdawczością, która jest fundamentalnie ważna, żeby utrzymać wiarygodność całego procesu. To ogromna zasługa całego polskiego zespołu negocjacyjnego, któremu chciałem podziękować – stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

 

Źródło: Telewizja Repuvli

PODZIEL SIĘ