Wiedeń: strzelanina w kościele. Trwa obława na sprawców

Do 15 osób mogło zostać rannych w czwartkowym ataku dwóch mężczyzn w kościele w wiedeńskiej dzielnicy Floridsdorf – podały austriackie media. Trwa obława na sprawców ataku; w akcji biorą udział jednostki specjalne.

Świadkowie wskazują, że do ataku doszło po godz. 13. Jeden ze sprawców miał zagrozić duchownemu bronią palną. Drugi z napastników był uzbrojony w żelazny pręt. Ofiary zostały skute kajdankami i zakneblowane, a przestępcy rozpoczęli rabunek. Jeden ze sprawców domagał się od ofiar gotówki i kosztowności.

Po godz. 16 w kościele odnaleziono uwięzionych i wezwano policję. Dwie godziny później podano informację, że w ataku rannych zostało co najmniej pięć osób, w tym jedna odniosła poważne obrażenia głowy. Zaatakowani mężczyźni mają ponad 60 lat.

Jeden ze świadków wskazuje, że duchowani leżeli w kałużach własnej krwi. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w trakcie napaści padły strzały.

W Wiedniu prowadzona jest teraz obława na przestępców. W akcję zaangażowana jest specjalna jednostka WEGA. Możliwe, że napastnicy wciąż są w budynku, gdyż – jak zaznacza policja – jest to “duży kompleks”.

Źródło: media, twitter.com/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ