Bliski współpracownik Macrona uciekł do Londynu. Teraz grozi, że zdradzi sekrety prezydenta…

Alexandre Benalla to były wiceszef kancelarii prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Z Pałacu Elizejskiego odszedł w cieniu skandalu. Podczas manifestacji pierwszomajowej Benalla miał się przebrać za policjanta i pobić dwóch demonstrantów. Teraz ukrywa się w Londynie, skąd grozi, że zdradzi sekrety francuskiego prezydenta.

Benalla przebywa obecnie w Wielkiej Brytanii. Posiada dwa paszporty dyplomatyczne. Francuskie media sugerują, że miał je wykorzystywać podczas podróży w prywatnych celach.

Francuskie władze domagają się, by były wiceszef kancelarii prezydenta zwrócił dokumenty. Ten odmawia i grozi, że ujawni sekrety Emmanuela Macrona. Do tej pory nie sprecyzował jednak co ma na myśli.

Macron milczy w tej sprawie. Pałac Elizejski wystosował oświadczenie, w którym zapewnia, że nie utrzymuje kontaktów ze swoim byłym współpracownikiem.

Tuż po wybuchu afery z Benellą w mediach pojawiły się pogłoski, jakoby był on kochankiem prezydenta Francji i otrzymał od niego tajne kody nuklearne. Macron w jednym z wywiadów zaprzeczył tym informacjom.

Źródło: dorzeczy.pl niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ