W Berlinie odnotowano 10 tys. zachorowań na świerzb

imigranci.png
Ciekawe. Świerzb był uważany w Niemczech za chorobę wytępioną. Był. W samym tylko Berlinie odnotowano w tym roku ponad 10 tys. zachorowań. Przyczyna, przynajmniej oficjalnie, nieznana” – poinformował na Twitterze korespondent TVP w Berlinie Cezary Gmyz.

W Niemczech w ciągu kilku ostatnich latach bardzo zwiększyła się liczba zachorowań na świerzb. Urząd ds. zdrowia w Schmalkalden w Turyngii ogłosił, że choroba przybiera na sile w przedszkolach i szkołach.

„Niektórzy przychodzą do lekarza profilaktycznie. Jednak leczenie profilaktyczne zalecamy tylko wtedy, gdy dana osoba miała przez dłuższy czas kontakt cielesny z chorym” – podkreśla lekarz Waldemar Olk.

Lekarze przepisują znacznie więcej lekarstw na świerzb i dotyczy to wszystkich regionów w Niemczech. Analogicznie wzrosła zapewne liczba zachorowań na tę chorobę” – poinformowała dermatolog Utta Petzold.

„Ciekawe. Świerzb był uważany w Niemczech za chorobę wytępioną. Był. W samym tylko Berlinie odnotowano w tym roku ponad 10 tys. zachorowań. Przyczyna, przynajmniej oficjalnie, nieznana” – informuje na Twitterze korespondent TVP w Berlinie Cezary Gmyz.

Źródło: rynekzdrowia.pl/twitter.com/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ