Synotycy ostrzegają: będzie naprawdę niebezpiecznie!

Jak informują synoptycy do zachodnich województw, przybliży się zatoka z ciepłym frontem atmosferycznym, związana z niżem znad Morza Norweskiego. Przyjdą również opady, a na drogach zrobi się niebezpiecznie…

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na północy i zachodzie kraju. Miejscami opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich i w górach śniegu.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na północnym wschodzie i południu także deszczu ze śniegiem, w Małopolsce i na Podkarpaciu śniegu. Na północnym wschodzie możliwe opady marznące powodujące gołoledź.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na wschodzie i północy kraju deszczu ze śniegiem, na Podhalu, Podkarpaciu i w Karpatach śniegu.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże, możliwe większe przejaśnienia. Możliwe słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna około 3 st.C. Wiatr umiarkowany, po południu stopniowo słabnący, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, przejściowo marznącego i powodującego gołoledź.

Źródło: IAR, media/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ