Co powinno obejmować ubezpieczenie turystyczne?

artykuł sponsorowany

Przygotowujesz się do ekscytującej wyprawy za granicę? A może będziesz zwiedzał Polskę? Przeczytaj, co powinno obejmować szerokie i dostosowane do podróżnika ubezpieczenie turystyczne. Sprawdź, jak szybko i łatwo wybrać ofertę nie tylko korzystną pod względem zakresu, ale również atrakcyjną cenowo. Wybierz to, co najlepsze dla Ciebie oraz bliskich, którzy będą Ci towarzyszyć w podróży

Dobre i tanie ubezpieczenie turystyczne – jak go szukać?

Szukasz ochrony dla siebie i bliskich, która będzie jak najlepsza, najszersza, kompleksowa – to pewne. Nie da się jednak ukryć, że dla ostatecznego wyboru spore znaczenie będzie miała cena. Przygotowując się do podróży, ustalasz konkretny budżet, w którym chciałbyś się zamknąć. Przekroczenie go w znacznym stopniu może spowodować konieczność zaciśnięcia pasa po powrocie, a czasem wręcz uniemożliwić dokonanie opłat za mieszkanie czy kupienie podstawowych produktów.

Jesteśmy dalecy od zachęcania do kupowania jak najdroższego ubezpieczenia. Wręcz przeciwnie, proponujemy skorzystanie z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych. Ponieważ wpisujesz do niego swoje dane: termin wyjazdu, miejsce docelowe, sposób spędzania wolnego czasu itd., otrzymane wyniki są dostosowane do Twoich potrzeb. Na liście znajdziesz oferty różnych towarzystw, zakresy ochrony, sumy ubezpieczeń oraz ceny składek. Przekonaj się, która oferta odpowiada Twoim oczekiwaniom: https://kioskpolis.pl/kalkulator-turystyczny/

Co powinno obejmować ubezpieczenie turystyczne2.jpg

EKUZ czy ubezpieczenie kosztów leczenia?

Jeśli podróżujesz po Polsce i stanie Ci się coś złego, możesz skorzystać z rozwiązań przysługujących Ci w ramach NFZ-u. Podróżując za granicę, koniecznie wyrób EKUZ. Jest to karta upoważniająca do państwowej opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej. Uwaga jednak: działa tylko w takim zakresie, w jakim darmowe leczenie przysługuje obywatelom danego kraju. Jeśli wybierasz się do państwa, w którym opieka medyczna jest częściowo płatna, niestety EKUZ niewiele Ci pomoże.

Poza dokumentem EKUZ warto więc także wykupić ubezpieczenie turystyczne obejmujące szeroki zakres leczenia, a także ratownictwa. Dzięki temu w kryzysowej sytuacji możesz liczyć na zwrot kosztów m.in. transportu do szpitala, pobytu w nim, zabiegów i operacji, kupowania środków medycznych i lekarstw. Z dodatkiem NNW skorzystasz także z rehabilitacji, a gdybyś nie mógł od razu wrócić do pracy z powodu urazu, za to także otrzymasz pieniądze. Jeśli ubezpieczony zginie, towarzystwo wypłaci 100% sumy ubezpieczenia.

Co powinno obejmować ubezpieczenie turystyczne3.jpg

Kiedy przydadzą się OC i Assistance?

Wybierasz się na samotną wędrówkę po górach? OC nie będzie stanowiło niezbędnej składowej ubezpieczenia. Ochrona od odpowiedzialności cywilnej przydaje się tylko wtedy, gdy zachodzi ryzyko, że wyrządzisz komuś krzywdę lub zniszczysz jego mienie. Tak się może stać np. na zatłoczonym stoku narciarskim.

Assistance przyda Ci się zwłaszcza za granicą. To pakiet usług o różnym charakterze. W jego ramach możesz otrzymać pomoc tłumacza, informacyjną czy prawną. Wsparcie techniczne przyda Ci się na drodze, np. gdy auto dozna awarii i będzie Ci potrzebne holowanie lub dostarczenie paliwa. Z kolei medyczny Assistance przyda się w sytuacjach uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia.