Tusk wróci do polskiej polityki? Politycy z otoczenia szefa RE nieoficjalnie: Kluczowym czynnikiem będzie zdanie rodziny

Wielu zastanawia, czy Donald Tusk wróci do polskiej polityki, a co za tym idzie, pokrzyżuje plany wyborcze Zjednoczonej Prawicy. Sam „król Europy” zwleka z odpowiedzią, ale pojawiają się spekulacje, że decydującym czynnikiem może okazać się rodzina.

Według informacji, do których dotarła wp.pl, opartych na słowach dwóch niezależnych od siebie polityków, którzy dobrze znają Tuska, podkreślają, że rodzina szefa RE nie zgadza się na jego powrót do „polskiego piekiełka” i bezpośrednie zaangażowanie się w „polityczną wojnę”.

Rozmówcy portalu zwrócili uwagę, że w rodzinie Tuska panuje przekonanie, że nie powinien on wracać do krajowej polityki i startować w wyborach. Powód? Otóż wychodzą z przekonania, że w Brukseli Tusk ma „pozycję, autorytet, spokój i pieniądze”, do czego rodzina zdążyła się już przyzwyczaić.

W Polsce grunt pod powrót Tuska próbował przygotować już Tomasz Lis, który na okładce „Newsweeka” zamieścił jego wizerunek na białym koniu. Sam Tusk również – można powiedzieć – nie próżnuje – stąd jego relatywnie duża aktywność polityczna w mijającym roku.

Czy Tusk zdecyduje się na powrót do krajowej polityki? To pozostawiamy do państwa oceny.

wpolityce.pl/wp.pl

PODZIEL SIĘ