7 stycznia startuje WBO 2019

Aktywnie. Po sąsiedzku. Zmieniajcie Wrocław! Już w najbliższy poniedziałek – 7 stycznia – ruszamy z naborem projektów do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zaangażuj się!

Dlaczego to ważne?

Mieszkańcy decydują o przeznaczeniu części budżetu Wrocławia na przedsięwzięcia przez nich zgłoszone i wybrane w powszechnym głosowaniu. To proces promujący aktywność społeczną, dialog i konsultacje. WBO pozwala realizować lokalne potrzeby, kształtować przestrzeń osiedla czy całego miasta. Wzmacnia postawy obywatelskie i współodpowiedzialność za Wrocław, pokazując mechanizmy jego funkcjonowania. WBO to realne inwestycje.

Powstają nowe boiska, siłownie na wolnym powietrzu, ścieżki rowerowe, place zabaw. Sadzimy razem drzewa, zakładamy parki, rewitalizujemy zieleń. Tworzymy wspólnie przestrzenie, w których możemy czuć się dobrze.

Mieszkaniec zgłaszający pomysł (projekt) bierze sprawy we własne ręce. Warto dołączyć do liderów Wrocławia! A okazja do tego już od najbliższego poniedziałku 7 stycznia 2019 (rano). To wtedy ruszamy z kolejną edycją WBO. Formularz wniosków, więcej informacji znajdziecie na na stronie www.wroclaw.pl/wbo i naszym FB.

– Budżet obywatelski jest projektem liderotwórczym, który ma za zadanie ponadosiedlowo łączyć mieszkańców w staraniach, by ich miejsca im bliskie mogły się zmieniać wedle ich upodobań.- mówił Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych. – Mniejsze projekty natomiast będą realizowane w ramach PIRO, czyli Programu Inicjatyw Rad Osiedli, który w części już działa, a w szczegółach będziemy nad nim pracować jeszcze w tym roku – dodaje Bartłomiej Świerczewski.

xźródło: wroclaw.pl