Francja: mężczyzna pomagał uchodźcom, oddawał im jedzenie. Zabił go 22-letni imigrant z Wybrzeża Kości Słoniowej

domena publiczna

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w miejscowości Joué-lès-Tours. Bertrand Louiset, były dyrektor supermarketu, pomagał uchodźcom od lat – oddawał im jedzenie, dawał schronienie. 56-letni mężczyzna został zamordowany przez 22-letniego imigranta z Wybrzeża Kości Słoniowej. Napastnik zadał mu 28 ran kłutych nożem.

Do zdarzenia doszło w połowie grudnia. 56-letni mężczyzna został brutalnie zamordowany przez imigranta, który zadał mu 28 ran kłutych nożem. Do krwawego zabójstwo doszło w domu ofiary.

Ciało ofiary znaleziono sześć dni po morderstwie. Ofiarą okazał się Bertrand Louiset, były dyrektor Monoprix Two Lions. Przyjął do domu 22-letniego imigranta z Wybrzeża Kości Słoniowej. Mężczyzna odwdzięczył mu się krwawym morderstwem. Zabójca przyznał się do zabicia gospodarza.

Motyw morderstwa nie jest na ten momentu ustalony. Francuskie media donoszą, że między gospodarzem, a imigrantem doszło do gwałtownej sprzeczki. Bertrand Louiset miał prosić 22-latka o opuszczenie domu.

Bertrand Louiset od lat pomagał imigrantom, np. oddając im jedzenie i zapewniając ciepły kąt. Mężczyzna był również aktywnym działaczem organizacji proimigranckich.

Źródło: france3-regions.francetvinfo.fr/twitter.com/ telewizjarepublika.pl