IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o oblodzeniu dróg dla jedenastu województw. W górach dalej obowiązują ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu.

Ostrzeżenia najniższego stopnia o oblodzeniu dotyczą województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. – Po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu na tych obszarach w nocy będzie bardzo ślisko -ostrzega Maria Waliniowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W nocy temperatura minimalna wyniesie od minus 7 stopni na Podlasiu, przez minus 5 w centrum, do 0 na zachodzie. – Silniej zawieje tylko na Wybrzeżu Wschodnim, tam porywy wiatru sięgną 65 kilometrów na godzinę – informuje Maria Waliniowska.

Trzy samochody osobowe i trzy ciężarowe zderzyły się na 319 kilometrze autostrady A4 w kierunku Gliwic. Na autostradzie utworzył się gigantyczny korek, ale ruch na drodze został już przywrócony.

Źródło: Polskie Radio 24/ telewizjarepublika.pl