Oto przyczyna tragicznej śmierci 5 dziewczyn

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Z nieoficjalnych informacji do których dotarła Wirtualna Polska wynika, że przyczyną pożaru w escape room w Koszalinie był wybuch butli gazowej w pomieszczeniu. W wyniku pożaru śmierć poniosło pięć młodych dziewczyn.

Do tragedii doszło około godz. 17 w piątek. Wówczas w pokoju zagadek wybuchł pożar, w którym zginęło pięć młodych kobiet, a pracownik lokalu został mocno poparzony. Jak dowiedziała Wirtualna Polska, poszkodowany mężczyzna ma 25 lat i jest pracownikiem escape roomu. W momencie, gdy zabierała go karetka pogotowia był przytomny, ale jego stan jest bardzo ciężki.

Z nieoficjalnych informacji wynika również, że pięć dziewczyn, które zginęły w pożarze miało po 15 lat i uczyło się w Szkole Podstawowej nr 18 w Koszalinie. – Boże, jaka tragedia, jestem nauczycielką w liceum i zastanawiam się, czy to nie były moje uczennice. Jak mało trzeba, żeby wszystko się skończyło – powiedziała w rozmowie z WP mieszkanka Koszalina, która była na miejscu zdarzenia.

W niedzielę dzień żałoby w Koszalinie.

Szef MSWiA zapowiedział w piątek, że w związku z pożarem w koszalińskim „escape roomie” polecił komendantowi głównemu PSP gen. Leszkowi Suskiemu wszczęcie kontroli przeciwpożarowych we wszystkich obiektach tego typu w kraju.

Rzecznik prasowy komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak powiedział PAP, że do czasu wyjaśnienia przyczyn tragedii w Koszalinie strażacy zalecają wstrzymanie się od korzystania z takich obiektów. Strażacy rozpoczną niezwłocznie przeprowadzanie kontroli w „escape roomach”.

Źródło: Wp.pl/interia.pl/ telewizjarepublika.pl