Wrocław: koncert Grupy 44 połączony z promocją nowej płyty „Modlitwa o pokój ”

Tak bardzo potrzeba modlitwy, ale przede wszystkim tej o pokój. Na całym świecie tlą się zarzewia większych i mniejszych konfliktów. Trwają wojny i giną tysiące ludzi. Na Bliskim Wschodzie ,w Azji i Afryce, przede wszystkim, chrześcijanie. Nie ma bardziej prześladowanej religii niż wyznawcy Chrystusa. Co pięć minut na świecie ginie jeden z nich.

Wrocławska Grupa 44 nagrała płytę niezwykłą, bowiem wszystkie utwory na tej płycie przesiąknięte są duchowością. Teksty utworów muzycznych mówią o naszej trudnej rzeczywistości, tej dawnej i obecnej. Wspólnie z artystami podróżujemy po miejscach ludobójstw. Najczęściej powodem mordów była nienawiść etniczna i religijna. Niestety to nie tylko nienawiść wyznawców Allacha, ale także innych chrześcijan, którzy w imię chorych ideologii, unicestwiali całe narody. Jednak równocześnie artyści ukazują piękno i wartości życia.

Płyta „ Modlitwa o pokój ”to ważne przesłanie, którego autorem jest wrocławski bard- Wojciech Rohatyn Popkiewicz. Na płycie słyszymy świetne głosy żeńskie : Urszuli Milewskiej –studentki wokalistyki Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Ormianki Inny Kamaryan –absolwentki Konserwatorium w Taszkencie, która od kilku już lat swoje losy związała z Wrocławiem. Instrumentaliści to: Sławomira Krysa –pianista, student Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu oraz Władysław Kwaśnicki, który zagra m.innymi na oryginalnym instrumencie ormiańskim – duduku. Tytułowy utwór zaaranżował Jacek Telus – który także dokonał masteringu pozostałych ballad i piosenek. Płyta ta ukazała się pod patronatem organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Wrocławskiej Fundacji Vide et Crede. Autorami grafiki są Halina Krawczyk i Jan Pawelski.

Już w najbliższy czwartek 10 stycznia 2019 o godz. 18:00 w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu przy pl. Kościuszki 9 będzie można posłuchać wybranych utworów oraz wspomóc prześladowanych chrześcijan kupując płytę po koncercie. Wstęp wolny.