czwartek, 25 kwietnia 2024
Więcej

  Strona główna Polska i Świat Skandal! Nurowska „przekazała” myśliwym, gdzie jest „skuPiSko chorych, dzikich świń”

  Skandal! Nurowska „przekazała” myśliwym, gdzie jest „skuPiSko chorych, dzikich świń”

  Absurdalne pomysły „obrońców” dzików (przed odstrzałem na terenach objętych afrykańskim pomorem świń) nie mają końca… Tym razem kolejną granicę przekroczyła Maria Nurowska, umieszczając na Facebooku zabawny – jej zdaniem – wpis. „Największe skuPiSko chorych, niebezpiecznych, dzikich świń zlokalizowano w kniei na Nowogrodzkiej” – napisała, określając te słowa mianem „informacji dla myśliwych”.

  Kuriozalna obrona dzików przed odstrzałem co chwila zyskuje nowe odsłony.

  Zaczęło się niewinnie: od informacji ministra rolnictwa, który stwierdził, że „jeżeli nie dokonamy depopulacji dzików na terenach objętych afrykańskim pomorem świń, to choroba nie zostanie opanowana”.

  Najpierw emocjonalnie na te wieści zareagowały Magdalena Środa i Maria Nurowska. Dołączyła do nich oczywiście dziennikarka TVN Kinga Rusin. I się zaczęło.

  Celebryci w mediach społecznościowych dzielili się swoimi przemyśleniami na temat odstrzału dzików. Były nawiązania do Państwa Islamskiego, czy historia o sympatycznych, pijanych od spirytusu dzikach plądrujących dom.

  W oskarżaniu partii rządzącej o zamordyzm nie pomogły nawet dane opublikowane przez Niemiecki Związek Łowiecki dotyczące odstrzału dzików, z których wynika, że niemieccy myśliwi w sezonie 2017/2018 odstrzelili 836 865 dzików. To o 42 proc. więcej niż w poprzednim okresie łowieckim. Odstrzał – jak podano – był środkiem zabezpieczającym przed afrykańskim pomorem świń (ASF).

  Sprawa trafiła nawet do prezydenta Andrzeja Dudy, a „obrońcy” dzików dotarli przed gmach Sejmu, gdzie ramię w ramię stanęli politycy lewicowych SLD, Razem, a także PO i…. Kukiz’15 i gdzie nie obyło się bez okrzyków: „PiS jest zły. Dzik jest dziki!”. 

  Źródło: niezalezna.pl