Dzięki zaangażowaniu mieszkańców policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego o rozbój z użyciem noża

domena publiczna

O trzymiesięcznym areszcie wobec podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia zdecydował Sąd Rejonowy w Legnicy. 29 – latek został zatrzymany w niespełna trzy godziny po zgłoszeniu. Sprawca w trakcie zdarzenia groził ekspedientce nożem, a następnie ukradł sklepowy utarg. Teraz grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak w jednym ze sklepów spożywczych na terenie gminy Prochowice napadł na sprzedawczynię. Jak wynika z ustaleń policjantów, podejrzany grożąc nożem nakazał ekspedientce wydanie pieniędzy. Łupem napastnika padł dzienny utarg.

Sklepowa o całym zdarzeniu od razu powiadomiła Policję. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się tą sprawą. Do działań poszukiwawczych mundurowych z wielkim zaangażowaniem dołączyli również okoliczni mieszkańcy. Już kilka minut po zdarzeniu ustalono, kim może być napastnik, a zatrzymanie jego było tylko kwestią czasu.

Sprawca rozboju niezadługo cieszył się łupem i wolnością. W niespełna trzy godziny po zgłoszeniu, funkcjonariusze weszli siłowo do mieszkania, gdzie w jednym z pokoi leżał w łóżku mężczyzna, odpowiadający ustalonemu rysopisowi sprawcy. Obok na stoliku funkcjonariusze znaleźli plik banknotów, które zostały skradzione ze sklepu. 29-latek został zatrzymany.

Kompletnie pijany trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało ponad 4 promile w jego organizmie.

Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek legnickiej Policji i prokuratury zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego tymczasowego aresztu wobec 29-letniego mieszkańca gminy Prochowice. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Legnicy

PODZIEL SIĘ