O 20:30 msza św. w intencji śp. Pawła Adamowicza, którą będzie transmitować TV Republika

Na mszę św. w intencji zmarłego dziś prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zapraszają dziś metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz oraz premier Mateusz Morawiecki. Msza odbędzie się w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 20:30. Telewizja Republika będzie transmitować to wydarzenie!

Metropolita Warszawski Kard. Kazimierz Nycz oraz Premier Mateusz Morawiecki zapraszają wszystkich do udziału we Mszy św. żałobnej w intencji śp. Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Msza św. zostanie odprawiona w Archikatedrze Warszawskiej dziś o godz. 20:30 – napisał na Twitterze ks. Przemysław Śliwiński.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz w niedzielę wieczorem został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27–letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie był operowany.

O śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza poinformowali w poniedziałek po południu doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku i minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Źródło: Telewizja Republika