Owsiak: składam rezygnację z funkcji prezesa fundacji WOŚP!

yutube
Składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP – poinformował w poniedziałek szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.

„Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP” – powiedział Owsiak w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej. Zapowiedział też, że fundacja będzie nadal funkcjonowała.

O śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza poinformowali w poniedziałek po południu doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku i minister zdrowia Łukasz Szumowski.

 

W niedzielę wieczorem Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie był operowany.

 

„Trudno winić organizatorów, to się zdarzyło na przepięknej pokojowej, fantastycznej, bliskiej sercu wielu Polaków imprezie. Każdy, kto na nią wchodzi, kto idzie na scenę, może mieć tam różną swoją rolę, mógł nawet ktoś wejść z dwumetrową szablą, bo coś pokazywał” – powiedział Owsiak na konferencji prasowej WOŚP.

 

Jak dodał, „trudno tutaj mówić jednoznacznie o złym zabezpieczeniu, bo ten finał nie odbywał się w Syrii i w Afganistanie”. „On się odbywał w Polsce, w przedszkolach też. Wyobrażacie sobie, że w każdym przedszkolu będzie antyterrorysta, będzie kontrolował wszystkich” – dodał.

Źródło: Telewizja Republika