Do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku wszedł mężczyzna z nożem. Policja uspokaja: obierał jabłko

O sprawie jako pierwszy poinformował reporter Radia ZET i Radio Gdańsk. Media podawały informację o mężczyźnie uzbrojonym w nóż i przebranym za Rambo, który wszedł do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Komunikat w tej sprawie wydała Pomorska Policja: „w związku z informacjami medialnymi dotyczącymi mężczyzny z nożem w gdańskim sądzie – informujemy, że mężczyzna ten na korytarzu obierał jabłko, nie stwarzał zagrożenia”.

„Groźny incydent w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku. Według nieoficjalnych informacji naszego reportera, kilka minut temu do budynku wszedł mężczyzna przebrany za Rambo. Miał mieć nóż. W sądzie jest już kilkunastu policjantów, którzy obezwładnili i zatrzymali mężczyznę” – poinformował profil Radia Gdańsk na Twitterze.

Zdarzenie potwierdził reporter Radia ZET, Maciej Bąk. „Uzbrojony w nóż mężczyzna wszedł do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Jest w tej chwili obstawiony przez policjantów na pierwszym piętrze budynku”.

Sprawę zdementowała Pomorska Policja.

„W związku z informacjami medialnymi dot. mężczyzny z nożem w gdańskim sądzie – informujemy, że mężczyzna ten na korytarzu obierał jabłko, nie stwarzał zagrożenia, został pouczony i wylegitymowany. Wyraził skruchę, nie wiedział, że może to kogoś zaniepokoić”.

Źródło: Radio ZET/Twitter/ telewizjarepublika.pl