Musi się wyprowadzić z domu – domowy agresor dzięki pracy policjantów został odizolowany

domena publiczna

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Radwanice. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad członkami swojej rodziny. 25-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy Rewiru Dzielnicowych w Radwanicach i usłyszał już zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że jeden z mieszkańców gminy Radwanice stosuje przemoc w stosunku do członków swojej rodziny. Tak rozpoczęło się policyjne postępowanie w tej sprawie.

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w wyniku podjętych czynności ustalili, że 25-latek znęca się nad swoimi rodzicami oraz siostrą. Sprawca będąc przeważnie pod wpływem działania alkoholu prowokował szarpaniny, a w domu nie brakowało wyzwisk oraz gróźb pozbawienia życia.

Mężczyznę zatrzymali radwaniccy dzielnicowi, po czym 25-latek usłyszał zarzut znęcania się. Prokuratura Rejonowa w Głogowie po analizie zebranego przez polkowickich funkcjonariuszy materiału dowodowego, zastosowała wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci zakazu zbliżania się do osób pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia zajmowanego wspólnie z rodziną lokalu. Mężczyzna został objęty również policyjnym dozorem.

Policjanci przypominają, że każdy nawet anonimowo, dzwoniąc pod numer telefonu 997 lub 112 może powiadomić

Policję o fakcie znęcania się. Funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał.

Źródło: KPP w Polkowicach