Nietrzeźwy kierowca próbował przekupić funkcjonariuszy

James Palinsad, CC BY-SA 2.0, Flickr

Oławscy policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy, który w stanie nietrzeźwości kierował samochodem. Chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, mężczyzna próbował wręczyć policjantom 100 złotych w zamian za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych. Podejrzanemu grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

28-letni obywatel Ukrainy jechał „zygzakiem” ul. B. Chrobrego w Oławie. Policjanci widząc całą sytuację postanowili skontrolować kierującego. Okazało się, mężczyzna siedzący za kółkiem jest nietrzeźwy. W chwili badania miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć konsekwencji prawnych próbował on następnie wręczyć policjantom 100 złotych łapówki w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. Został zatrzymany. Policjanci doprowadzili go do policyjnego aresztu.

Zatrzymany odpowie teraz przed sądem nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również za próbę przekupstwa policjantów. Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Kierowanie autem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest z kolei karą więzienia do 2 lat.

Źródło: KPP w Oławie