ZDiUM zmieni regulamin korzystania z systemu Parkuj i Jedź

[CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

Przepisy dla osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską zostaną zmienione. Teraz system Parkuj i Jedź (Parkuj & Rider) wpuszcza tylko posiadaczy urządzeń przenośnych z aplikacją mobilną oraz posiadaczy karty Urbancard. Uprawnione osoby na podstawie legitymacji emeryta, dawcy krwi, przeszczepu, itd. nie mogą korzystać z bezpłatnych parkingów, bo szlabany wyposażone w system kontroli dokumentów nie zostały odpowiednio zaprogramowane.

Problem osób uprawionych bez możliwości korzystania z bezpłatnych parkingów dostrzegł Sergiusz Kmiecik radny Klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta.

Wkrótce wszystkie osoby, nie mające zakodowanych biletów na kacie Urbancard lub w aplikacji mobilnej będą mogły korzystać z parkingów w systemie Parkuj i Jedź, mówi radny.

Osoby mające uprawnienie do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską będą mogły korzystać a parkingów Parkuj i Jedź po spełnieniu określonych warunków.

Wystarczające będzie posiadanie Urbankard (bez zakodowanego biletu) a następnie zarejestrowanie tej karty w systemie informatycznym Parkuj i Jedź obsługiwanym przez ZDiUM i okazanie Urbankard wraz z dokumentem uprawniającym do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską pracownikowi tej jednostki, mówi Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Gospodarki Elżbieta Nyczak.

Przygotowano regulamin korzystania z parkingów Parkuj i Jedź, w którym będzie uwzględniona opisana procedura. Zakładamy, że przepisy regulujące korzystanie z parkingów Parkuj i Jedź zaczną obowiązywać jeszcze w I kwartale 2019 roku. Do czasu uchwalenia regulaminu Parkuj i Jedź będą dostępne, otwarte dla wszystkich. Dotyczy to także parkingów wyposażonych w szlabany.