Protest w obronie Internetu Stop ACTA2

fot. pl.freeimages.com

12 września 2018 Parlament Europejski, po przyjęciu poprawek, wyraził swoje poparcie dla tekstu „Dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym” #ACTA2 w bardzo niekorzystnym brzmieniu i z uwzględnieniem niebezpiecznych artykułów 11. oraz 13., które w konsekwencji spowodują wprowadzenie pełnej infrastruktury cenzorskiej i doprowadzą do kontroli naszych treści w Internecie, o czym alarmują eksperci.

Kwestia dalszych losów dyrektywy o prawie autorskim jest obecnie negocjowana w trilogu pomiędzy Parlamentem Europejskim, Radą UE a Komisją Europejską. Kolejny etap tych negocjacji ma się odbyć w trzecim tygodniu stycznia. Z dotychczasowych doniesień wynika, że w proponowanym tekście kompromisowym w dalszym ciągu uwzględnia się niebezpieczne zapisy, a wręcz powraca się do propozycji, które były zgłaszane w pierwotnej wersji dyrektywy, proponowanej przez Komisję Prawną JURI, a która to, decyzją Posłów do Parlamentu Europejskiego, odrzucona została w głosowaniu 5 lipca ub. r.

19 stycznia br. o godzinie 14:00 w większych europejskich miastach odbędą się protesty przeciwko cenzurze Internetu (ACTA2). Manifestacje zaplanowane są oczywiście również Polsce. To właśnie w naszym kraju zrodziła się inicjatywa blokująca plany ocenzurowania Internetu przez instytucje europejskie. Polscy członkowie ruchu #StopACTA2 są również koordynatorami akcji protestacyjnych odbywających się w pozostałych państwach Europy.

Zapraszamy na protest na Rynku we Wrocławiu w sobotę, 19 stycznia o godzinie 14:00
!

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/348433722654781/