Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w Internecie groził Prezydentowi Wrocławia

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Policjanci z Wrocławia namierzyli mężczyznę, podejrzanego o groźby kierowane w Internecie prezydentowi miasta. Wpis został zamieszczony na jednym z forum internetowym. Szybkie i skutecznie działania wspólnie z prokuraturą i policjantami z województwa zachodniopomorskiego doprowadziły do zatrzymania 38-latka. Obecnie wykonywane są czynności procesowe z jego udziałem, a po ich zakończeniu za swój czyn odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu podjęli działania w związku z ujawnionym wpisem na forum internetowym mogącym świadczyć o zamiarze lub nawoływaniu do popełnienia przestępstwa. Autor w Internecie groził Prezydentowi Wrocławia. Policyjni specjaliści niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do jego identyfikacji, współpracując także z administratorem serwisu. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze pionu kryminalnego namierzyli mężczyznę podejrzanego o groźby. Okazało się, że jest mieszkańcem województwa zachodniopomorskiego.

Szybkie i skuteczne współdziałanie wrocławskich policjantów z prokuraturą i funkcjonariuszami z komisariatu Szczecin Pogodno, zakończyło się zatrzymaniem 38-latka. Został on następnie przewieziony przez funkcjonariuszy do Wrocławia. Obecnie prokuratura wykonuje czynności procesowe z udziałem zatrzymanego.

Za czyn z art. 119 § 1 kodeksu karnego tj. za stosowanie groźby grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Pamiętajmy

Osoby nawołujące do nienawiści także za pośrednictwem Internetu popełniają przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności.

Źródło: KMP we Wrocławiu