Szok! Podtopili szczeniaki następnie wylali na śniegu pozostawiając by zamarzły

Nowo narodzone szczenięta włożyli do wiadra z wodą, podtopili, a następnie wynieśli obok bloku mieszkalnego i wylali na śniegu pozostawiając by zamarzły. Tak zachowali się 50-letni mężczyzna i 42-letnia kobieta, którzy za swój czyn zostali zatrzymani przez policjantów z Boguszowa-Gorc. Odpowiedzą teraz przed sądem za uśmiercenie zwierząt ze szczególnym okrucieństwem.

O zdarzeniu boguszowscy funkcjonariusze zostali poinformowani 17 stycznia bm. około godziny 21.00. Policjanci niezwłocznie udali się do Czarnego Boru i potwierdzili, że ktoś w sposób brutalny uśmiercił młode czworonogi. Chwilę później w ręce funkcjonariuszy wpadli sami sprawcy tego bestialskiego czynu. Okazali się nim 50-letni mężczyzna i 42-letnia kobieta, którzy działali wspólnie i w porozumieniu. Oboje w momencie zatrzymania byli nietrzeźwi. Mieli ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci odebrali suczkę właścicielom i przekazali fundacji dla zwierząt. Zatrzymani staną teraz przed sadem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5, a także zakaz posiadania zwierząt.

Źródło: KMP w Wałbrzychu