Wykorzystała nieuwagę i ukradła znajomej portfel wraz z dokumentami i kartami

pixabay

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali kobietę, która podejrzana jest o kradzież dokumentów oraz kart bankowych. Nastolatka posłużyła się kilka razy skradzionymi kartami płatniczymi. Teraz grozić jej może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Szklarskiej Poręby zatrzymali 19-letnią kobietę, podejrzaną o kradzież oraz o kradzieże z włamaniem. Do zdarzenia doszło na początku stycznia br. w Szklarskiej Porębie. 19-latka w trakcie odwiedzin w mieszkaniu pokrzywdzonej, wykorzystała chwilową jej nieuwagę i ukradła portfel wraz z dokumentami oraz kartami płatniczymi. Jak się później okazało, 19-latka postanowiła karty wykorzystać i zapłaciła nimi 5 razy za różne zakupy.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie zebranych informacji oraz analizy monitoringu wytypowali i zatrzymali 19-latkę jako podejrzewaną o te czyny.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz odpowie ona za kradzież oraz kradzieże z włamaniem, za co grozić jej może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze