Znany psycholog przyrównuje Owsiaka do Jezusa: jest jak Chrystus przed obliczem Piłata

yutube

– Gdybym miał najdobitniej określić, jaka jest różnica między Jurkiem Owsiakiem z końca lat 90-tych, a Jerzym Owsiakiem składającym rezygnację, powiedziałbym, że to jak różnica między Jezusem Chrystusem zjednującym sobie uczniów, a Jezusem Chrystusem przed obliczem Piłata – to słowa prof. Dobroczyńskiego, które padły w wywiadzie dla tygodnika „Wprost”.

Prof. Bartłomiej Dobroczyński jest kierownikiem Zakładu Psychologii Ogólnej Uniwersytetu Jagiellońskiego. – Gdybym miał najdobitniej określić, jaka jest różnica między Jurkiem Owsiakiem z końca lat 90-tych, a Jerzym Owsiakiem składającym rezygnację, powiedziałbym, że to jak różnica między Jezusem Chrystusem zjednującym sobie uczniów, a Jezusem Chrystusem przed obliczem Piłata – mówił w wywiadzie psycholog.

Jerzy Owsiak w poniedziałek poinformował o swojej rezygnacji z szefowania fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wczoraj zmienił zdanie. – Będę grał znowu z Orkiestrą. Będę prezesem fundacji. (…) Zabieramy się do roboty. Bądźcie z nami do końca świata i o jeden dzień dłużej – mówił Jerzy Owsiak w materiale wideo opublikowanym na Facebooku.

– Mam nadzieję, że miliony Polaków słuchając homilii i wystąpień, także duchownych, weźmie sobie do serca, żeby stanowczo powiedzieć każdej nienawiści „nie” – podkreślał.

Źródło: Wprost/Facebook/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ