Michał Rachoń składa prywatny akt oskarżenia! Skiba w opałach?

Skiba2.jpg
Dziennikarz Michał Rachoń złożył 16 stycznia 2019 r. prywatny akt oskarżenia z art. 212 kodeksu karnego przeciwko Krzysztofowi Skibie. Chodzi o wpis, jaki Skiba zamieścił na Facebooku niedługo po śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza – informuje portal niezalezna.pl.

Jak dowiedział się portal niezalezna.pl, Michał Rachoń złożył 16 stycznia przeciwko Skibie prywatny akt oskarżenia z art. 212 Kodeksu karnego, który dotyczy zniesławienia.

Chodzi o skandaliczny wpis, który Krzysztof Skiba zamieścił na Facebooku 15 stycznia, dzień po śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

“Uważam, że to nie Owsiak powinien podać się do dymisji tylko szef TVP Jacek Kurski, odpowiedzialny za bezpardonowe ataki i szczucie na prezydenta Pawła Adamowicza. Napastliwi “reporterzy” tacy jak pan Sitek czy Rachoń spuszczeni że smyczy przez Kurskiego są moralnie odpowiedzialni za ten polityczny mord” – napisał w swoim poście Skiba.

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, został 13 stycznia zaatakowany przez Stefana W., który zadał mu kilka ciosów nożem. Prezydenta z bardzo poważnymi obrażeniami przewieziono do szpitala, gdzie mimo opieki znakomitych lekarzy, nie udało się go uratować. Paweł Adamowicz zmarł kilka minut po godz. 14.00 14 stycznia. W minioną sobotę został pochowany w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ