Nowy wątek śledztwa przeciwko byłemu senatorowi PO Józefowi P. CBA zatrzymało kobietę podejrzewaną o korupcję

fot: youtube

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we wtorek kobietę w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji i powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych.

Funkcjonariusze wrocławskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejną osobę w związku ze śledztwem dotyczącym powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych w zamian za uzyskiwane korzyści majątkowe.

Zatrzymana jeszcze dzisiaj, po zakończeniu wszystkich czynności, zostanie doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty korupcyjne.

Dzisiejsze czynności są efektem postępowania prowadzonego od 2015 roku przez Centralne Biuro Antykorupcyjne na zlecenie Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu. To kolejny wątek śledztwa prowadzonego przeciwko byłemu senatorowi Józefowi P., jego asystentowi Jarosławowi W. i innym podejrzanym, wobec których wcześniej zostały już skierowane do sądów akty oskarżenia – poinformował Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Źródło: cba.gov.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ