Wszedł na tory i czekał na pociąg – przypadkowy kierowca uratował mu życie

wdolnymslasku.com

Wołowscy policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, który chciał odebrać sobie życie. W związku z tym podjęto natychmiastowe działania. Okazało się, że desperat wszedł na torowisko i tylko szybka reakcja przypadkowego mężczyzny uratowała mu życie. Na szczęście nic poważnego nikomu się nie stało. Pokrzywdzony został przekazany pod opiekę lekarską.

Policjanci niezwłocznie po uzyskaniu informacji o możliwej próbie samobójczej mężczyzny udali się we wskazane miejsce. Sytuacja wymagała natychmiastowej reakcji, gdyż pijany mężczyzna wszedł na torowisko, rozłożył ręce i czekał na nadjeżdżający pociąg.

Zdarzenie mogłoby skończyć się tragicznie gdyby nie zdecydowana reakcja przypadkowego kierowcy, który widząc sytuację, zatrzymał pojazd i odciągnął desperata w bezpieczne miejsce, a następnie przekazał go załodze pociągu, który się zatrzymał. To dzięki szybkiej reakcji świadka zdarzenia, 50-letni nietrzeźwy mężczyzna został uratowany.

Nietrzeźwy mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarską, a następnie z uwagi na stan umieszczony w policyjnym pomieszczeniu w celu wytrzeźwienia.

W niektórych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia o losie decydują sekundy. Jak pokazuje to zdarzenie zdecydowana i odpowiedzialna postawa obywatelska może uratować życie. Nie bądźmy obojętni na to co dzieje się w naszym otoczeniu!

Źródło: KPP w Wołowie