czwartek, 18 kwietnia 2024
Więcej

  Strona główna Polska i Świat Celebrytce smog ogranicza wolność? Internauci wytknęli Wolszczak obłudę

  Celebrytce smog ogranicza wolność? Internauci wytknęli Wolszczak obłudę

  pixabay.com
  Celebrytka Grażyna Wolszczak pozwała Skarb Państwa za zanieczyszczone powietrze. Sąd podzielił argumentację aktorki nakazując Skarbowi Państwa zapłatę pięciu tysięcy złotych na wskazany przez nią cel charytatywny. Wolszczak skarżyła się przed sądem, że smog… ogranicza jej wolność. Internauci znaleźli jednak kilka przykładów na to, jak sama celebrytka przyczynia się do powstawania smogu.

  Grażyna Wolszczak pozwała Skarb Państwa za niewystarczającą walkę ze smogiem w listopadzie ub. roku. Domagała się 5 tys. zł zadośćuczynienia, które przekaże na cel charytatywny. Tak też się stało. Wczoraj zapadł wyrok w tej sprawie.

  Sąd zasądził od Skarbu Państwa, ministra środowiska i ministra energii 5 tys. zł, które mają przekazać na fundację onkologiczną Unicorn z Krakowa.

  Wcześniej na sali sądowej Wolszczak żaliła się, w jaki sposób smog ogranicza jej wolność.

  Jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. W ciągu 10 lat sprawa nabiera rozgłosu. Ja czuję się coraz bardziej osaczona. Moje podstawowe prawo, czyli wolność została ograniczona. Muszę śledzić raporty o jakości powietrza 

  – skarżyła się Wolszczak.

  Mam stale poczucie zagrożenia. Nikt nie może wyprzeć się, że smogu nie ma. Jest coraz gorzej. To już zostało udowodnione 

  – dodała.

  Internauci wytknęli jej jednak obłudę. Uważają, że sama powinna przestać przyczyniać się do powstawania smogu. Tymczasem aktorka nie stroni od palenia papierosów, a po Warszawie wozi się dieslem.


  źródło: niezalezna.pl