Znalazł kartę płatniczą i postanowił pójść na zakupy. Użył jej 15 razy

pixabay

Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który płacił za swoje zakupy znalezioną kartą płatniczą. Czyn taki, nawet jeżeli sprawca używa znalezionej karty, traktowany jest jako kradzież z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił funkcjonariuszy o tym, że ktoś posługuje się jego kartą płatniczą. Pokrzywdzony nie był w stanie jednoznacznie wskazać czy ją zagubił, czy została mu ona skradziona. Transakcje były przeprowadzane zbliżeniowo. Sprawca wykonał ich 15 w przeciągu około trzech godzin, płacąc za różne towary w placówkach handlowych na terenie Dzierżoniowa.

Policjanci od razu podjęli w tej sprawie działania. Kolejno sprawdzali sklepy i wkrótce ustalili sprawcę, a następnie zatrzymali go. Funkcjonariusze odzyskali kartę płatniczą, a do komendy doprowadzony został podejrzany o bezprawne użycie jej, 51-letni mężczyzna.

Posłużenie się cudzą kartą płatniczą jest traktowane jak kradzież z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Dzierżoniowie