Nergal oskarżony o trzykrotne znieważenie krzyża! Grożą mu nawet dwa lata więzienia

fot: youtube

Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście wniosła akt oskarżenia przeciwko Adamowi D. ps. „Nergal” w związku ze znieważeniem przez muzyka krucyfiksu. Zarzut dotyczy filmu, który w 2018 r. pojawił się na oficjalnym profilu muzyka na portalu społecznościowym.

Jak podkreśla prokuratura, w toku postępowania przygotowawczego uzyskano opinię biegłego z zakresu religioznawstwa. Z opinii tej wynika, że wykorzystanie wizerunku Jezusa Chrystusa w połączeniu z męskimi genitaliami ma znamiona znieważenia przedmiotu czci religijnej. Okazywany przez oskarżonego przedmiot jest profanacją krzyża.

Adamowi D. prokurator przedstawił trzy zarzuty popełnienia przestępstw z art. 196 k.k., to jest znieważenia przedmiotu czci religijnej, czym obraził uczucia religijne ustalonych osób. Przestępstwo to zagrożone jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do lat 2. Nergal nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Odmówił złożenia wyjaśnień. Akt oskarżenia w tej sprawie skierowano do Sądu Rejonowego Gdańsk–Południe w Gdańsku.

wpolityce.pl/prokuratura.gda.pl