środa, 24 kwietnia 2024
Więcej

  Strona główna Polska i Świat Kolejna afera w otoczeniu Macrona! Jego ochroniarze dorabiali u… przyjaciela Putina

  Kolejna afera w otoczeniu Macrona! Jego ochroniarze dorabiali u… przyjaciela Putina

  Emmanuel Macron ostatnio nie ma dobrej passy. Wokół francuskiego prezydenta rozciąga się aura kolejnych skandali, a czarę goryczy dopełnia wielotygodniowy protest „żółtych kamizelek”. Teraz okazało się, że dwaj jego zaufani współpracownicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo pracowali „na lewo” dla rosyjskiego oligarchy z bliskiego otoczenia Władimira Putina.

  Francuskie media poinformowały, że Alexandre Benalla, wiceszef kancelarii prezydenta Macrona, który odszedł niedawno w atmosferze skandalu po tym, jak w przebraniu policjanta brutalnie pobił dwóch policjantów, pracował dla rosyjskiego miliardera Iskandera Machmudowa.

  Benalla wraz z innym pracownikiem kancelarii, również odpowiedzialnym za bezpieczeństwo Macrona, zainkasowali od oligarchy 300 tysięcy euro.

  Benalla przebywa obecnie w Wielkiej Brytanii. Posiada dwa paszporty dyplomatyczne. Francuskie media sugerują, że miał je wykorzystywać podczas podróży w prywatnych celach.

  Alexandre Benalla wraz ze swoim współpracownikiem w tajemnicy mieli ochraniać Iskandera Machmudowa, który pochodzi z bliskiego otoczenia Władimira Putina i jest podejrzewany o związki ze zorganizowaną przestępczością.

  Kolejny skandal w otoczeniu francuskiego prezydenta wywołał falę alarmistycznych komentarzy w mediach. Paryska prasa jest zgodna w ocenie zaistniałej sytuacji podkreślając, że narazili oni na niebezpieczeństwo francuskie państwo

  Źródło: niezalezna.pl, fakty.interia.pl