Michał Rachoń pozwie tygodnik ,,Przegląd” za kłamstwa!

Portal Niezależna.pl ustalił, że Michał Rachoń w przyszłym tygodniu złoży w sądzie pozew przeciwko wydawcy tygodnika „Przegląd”.

Lewicowy tygodnik „Przegląd” w najnowszym numerze skupił się na Telewizji Polskiej i Jacku Kurskim. W tekście pojawiają się kłamstwa na temat audycji „Minęła 20” i redaktora Michała Rachonia.

– Jednym z najbardziej kontrowersyjnych programów jest „Minęła 20” prowadzony do niedawna przez Michała Rachonia. Pokazywane tam materiały, zwłaszcza te o zabarwieniu rasistowskim, wielokrotnie budziły oburzenie telewidzów – napisała Justyna Samolińska, dziennikarka „Przeglądu”.

– To u Rachonia pokazano materiał, który atakował Pawła Adamowicza za to, że powołał w mieście Radę ds. Migrantów. Zilustrowano go zdjęciami zamieszek z udziałem czarnoskórych mężczyzn (nie wiadomo, gdzie do nich doszło), pobicia i nielegalnego przekraczania granic. Podpis głosił: „Prezydent Gdańska zaprasza imigrantów do swojego miasta – napisała autorka tekstu.

Według informacji portalu niezalezna.pl, to wydanie „Minęła 20” prowadził inny dziennikarz Telewizji Polskiej.

Portal Niezależna.pl ustalił, że Michał Rachoń postanowił złożyć pozew o naruszenie dóbr osobistych. Trafi do sądu w przyszłym tygodniu. Dziennikarz będzie się domagał przeprosin od wydawcy tygodnika „Przegląd”.

Źródło: niezalezna.pl/ telewizjarepublika.pl