wtorek, 16 kwietnia 2024
Więcej

  Strona główna Polska i Świat Nowy sondaż – sprawdź wyniki

  Nowy sondaż – sprawdź wyniki

  foto: Kancelaria Premiera
  Jak Polacy zagłosowaliby w wyborach do Parlamentu Europejskiego? Portal onet.pl opublikował dziś sondaż, z którego wynika, że ponad 36 proc. badanych swój głos oddałoby na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Na drugiej pozycji znalazła się Platforma Obywatelska- Koalicja Obywatelska, a na trzeciej – ruch Roberta Biedronia. Jak pokazują wyniki sondażu, sporo ugrupowań nie miałoby szans na wprowadzenie do Europarlamentu nawet jednego przedstawiciela.

  Wybory do Parlamentu Europejskiego zaplanowane zostały zaplanowane na końcówkę maja 2019 r., ale już na polskiej scenie politycznej widać pierwsze przebłyski kampanii wyborczej.

  Tymczasem portal onet.pl opublikował sondaż przeprowadzony przez IBRiS, w którym zapytano Polaków, na którą partię oddaliby głos w wyborach do Europarlamentu.

  Podobnie jak sondażach parlamentarnych, liderem stawki pozostaje Prawo i Sprawiedliwość. Na partię rządzącą w wyborach do PE swój głos oddałoby 36,2 proc. 

  Na drugiej pozycji uplasowała się Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 29,6 proc. ankietowanych. Daleko za nią znalazł się ruch Roberta Biedronia, na który głos chce oddać 6,4 proc. badanych. Próg wyborczy przekroczyłby jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej (6,1 proc.).

  Poniżej progu znalazły się m.in. Kukiz’15, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz koalicja m.in. środowisk narodowych i partii KORWiN. Niemal na granicy błędu statystycznego znalazło się poparcie m.in. dla partii Teraz! Ryszard Petru oraz Nowoczesnej.

  Źródło: onet.pl, niezalezna.pl