Nielimitowane rozmowy w abonamencie – gdzie najlepiej?

artykuł sponsorowany

Nielimitowane rozmowy w abonamencie stały się standardem. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy lubią rozmawiać z bliskimi przez długie godziny lub intensywnie korzystają z połączeń z przyczyn zawodowych. Pytanie jednak, gdzie zrobić to najtaniej, decydując się na abonament?

Abonament jest opcją, na którą chętnie decydują się osoby lubiące stałe, przewidywalne opłaty. Najlepiej takie, które można regulować automatycznie (np. dzięki opcji polecenia przelewu w banku). Ale oprócz wygody znaczenie ma również cena. Co zatem oferują najwięksi operatorzy, a także ci niszowi i pod jakim względem porównać ze sobą oferty?

Od czego zależy cena abonamentu z rozmowami no-limit?

Gdy przyjrzeć się ofercie największych graczy na rynku komórkowym – tj. Plusa, Orange, T-Mobile oraz Play, zaglądając choćby na Komórkomat, można dostrzec, że nielimitowane rozmowy nie są już największą „gwiazdą” ich ofert. To standard. Dlatego właśnie, promując abonamenty, koncentrują się oni m.in. na wielkości pakietów internetowych (także tych dostępnych w roamingu na terenie UE, co dla wielu jest ważne), a także „bonusach”, a więc rozmaitych dodatkowych usługach, takich jak np. dostęp do serwisów VOD. Istotne są oczywiście również ceny telefonów, które można w ramach takiego abonamentu nabyć. Wniosek? Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na pytanie o to, gdzie nielimitowane rozmowy w abonamencie wypadają najlepiej.

Na jaki abonament się zdecydować?

Wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. I tak:

  • jeżeli Twoim priorytetem jest niska cena, a kluczowym parametrem właśnie możliwość cieszenia się nielimitowanymi rozmowami komórkowymi, spójrz na najtańsze oferty abonamentów bez telefonu – ciekawe propozycje mają np. Netia, Lajt Mobile, Premium Mobile czy Virgin Mobile,
  • jeżeli możesz „podzielić się” abonamentem z kilkoma osobami i płacić wspólny rachunek, przyjrzyj się dobrze tej opcji – więksi operatorzy, a zwłaszcza Play oraz Plus, przygotowali specjalne oferty dla osób łączących opłaty za kilka abonamentów w ramach jednego planu,
  • jeśli poza nielimitowanymi rozmowami potrzebujesz dużego pakietu Internetu – skoncentruj się właśnie na tym parametrze,
  • jeżeli dużo podróżujesz za granicę, zwłaszcza do krajów UE, przyjrzyj się też kosztom rozmów i korzystania z Internetu poza Polską – duże pakiety oferuje m.in. Plus i Play, ale Orange i T-Mobile również mają ciekawe oferty.

Przy podejmowaniu decyzji możesz sobie pomóc również, sięgając do porównywarki, która w oparciu o Twoje preferencje przedstawi Ci aktualnie dostępne oferty. Tak wybierzesz opcję w korzystnej cenie, a jednocześnie spełniającą wszystkie oczekiwania.