Będą baseny na Oporowie i Kłokoczycach. Prezydent Jacek Sutryk już działa

You Tube

Mieszkańcy Oporowa na spełnienie deklaracji Rafała Dutkiewicza czekali trzy kadencje. Chodzi o nieczynny – od 13 lat – basen i kąpielisko przy ul. Harcerskiej. Oprócz remontu i przebudowy akwenów wodnych, był też pomysł na zagospodarowanie 7 h terenu.

Miało powstać nowoczesne centrum rekreacyjno-basenowe z boiskami i kortami. Modernizacja oporowskiego basenu została ujęta w zadaniach Wieloletniego Planu Inwestycyjnego na lata 2007-2013. Z planów nic nie wyszło, mieszkańcy osiedla kąpią się w Ślęzie ale też, mimo fatalnego stanu technicznego… na kąpielisku przy Harcerskiej – o czym dowiadujemy się z Oporowskiego Biuletynu Informacyjnego.


Wydaje się, że obietnice spełni Sebastian Lorenc przewodniczący Rady Osiedla Oporów a dzisiaj także wiceprezydent Wrocławia, który w 2014 roku na stronie Rady Osiedla napisał

Jako radny zamierzam doprowadzić do remontu basenu przy ul. Harcerskiej, dopilnować budowy boisk ze sztuczną nawierzchnią i rozbudowy placu zabaw na terenie przy ul. Kadłubka, oraz chronić osiedle przed ruchem ciężarówek. W tym celu staram się doprowadzić do utworzenia dojazdu dla TIRów do Izby Celnej od strony ul. Tynieckiej. Chcę zajmować się wszelkimi, nawet najdrobniejszymi sprawami mieszkańców naszego Osiedla, które mogą podnieść jakość życia na Oporowie.

W tej sprawie działa już Prezydent Wrocławia

Myślimy o tym jak stworzyć nowe przestrzenie do spędzania czasu wolnego. Dziś po wielu miesiącach rozmów z Radą Osiedla Oporów uruchomiliśmy przetarg na koncepcję terenu przy ul. Harcerskiej, a także podjechałem obejrzeć teren na wrocławskich Kłokoczycach, gdzie mamy basen, który jest ważnym miejscem rekreacyjnym dla tej części miasta, który działa, a który chciałbym etapami wyremontować.