Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli – został namierzony i zatrzymany

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Wczoraj w godzinach wieczornych wrocławscy funkcjonariusze postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę osobowego Volkswagena. Policjanci dali wyraźne sygnały świetlne oraz dźwiękowe do zatrzymania. Gdy je zobaczył, gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać. Jechał w kierunku dróg wylotowych z miasta z prędkością stwarzającą duże niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego. Z tego powodu, a także biorąc pod uwagę fakt, że chwilę wcześniej kierowca otarł swoim autem kilka pojazdów stojących na jednym ze skrzyżowań, policjanci podjęli racjonalną decyzję o przerwaniu pościgu. Natychmiast rozpoczęto działania operacyjne zmierzające do ujęcia uciekiniera. 24-latek został skutecznie namierzony i zatrzymany przez policjantów na terenie wrocławskiego Ołbina. Teraz trwają czynności procesowe z jego udziałem.

 Do zdarzenia doszło 6 lutego 2019 roku po godzinie 19.30. Policjanci patrolujący miasto zauważyli kierowcę osobowego volkswagena, którego styl jazdy był brawurowy. Podejmując interwencję, funkcjonariusze dali wyraźne sygnały świetlne oraz dźwiękowe do zatrzymania. Mężczyzna, widząc to przyspieszył gwałtownie i zaczął uciekać. W pewnym momencie swoją stwarzającą zagrożenie dla innych uczestników ruchu jazdą, doprowadził do kolizji z kilkoma pojazdami stojącymi na jednym ze skrzyżowań. Policjanci podjęli wtedy racjonalną decyzję o przerwaniu pościgu, ponieważ jego kontynuowanie, mogłoby narazić na niebezpieczeństwo innych kierowców.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania, zmierzające do namierzenia i zatrzymania uciekiniera.

Dziś w godzinach popołudniowych policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Ołbin zatrzymali 24-latka, mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego, podejrzewanego o niezatrzymanie się do kontroli i jazdę w sposób stwarzający zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu. Trafił już na komisariat i obecnie wykonywane są czynności procesowe z jego udziałem.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem, za które kodeks przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP we Wrocławiu