Działacz Biedronia o PO: nie było drugiej takiej partii, która by tak bardzo ingerowała w prawa kobiet. Dziennikarka „GW” nie dowierza!

Ja obserwuję to, jak realizowane są polityki społeczne od wielu lat i myślę, że nie było drugiej takiej partii [PO], która by tak bardzo ingerowała w prawa kobiet – powiedział Marcin Anaszewicz (Wiosna), który był gościem TVP Info.

Ja obserwuję to, jak realizowane są polityki społeczne od wielu lat i myślę, że nie było drugiej takiej partii [PO], która by tak bardzo ingerowała w prawa kobiet – powiedział Marcin Anaszewicz (Wiosna), który wystąpił w TVP Info.  – To są rzeczy, które, myślę, że gdyby znaleźć dobry język w debacie publicznej, to są rzeczy, do których można przekonać pewnie posłów Prawa i Sprawiedliwości. Ale mimo to, dziesiątki spraw, które są ważne dla polskich kobiet, nie zostały załatwione przez 8 lat – podkreślał.

Według Marcina Anaszewicza Platforma Obywatelska nie naprawiła ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, nie wprowadziła stabilnego systemu finansowania in-vitro oraz nie zagwarantowała nowoczesnych standardów opieki okołoporodowej dla polskich kobiet.

Jego słowa wyraźnie wzburzona Dominika Wielowieyska („Gazeta Wyborcza”) skomentowała w następujący sposób. „Ruch Roberta Biedronia ma potencjał i program, który wielu Polakom się podoba. Ale atak na PO w telewizji rządowej w sytuacji, gdy Platforma nie może się bronić, bo bojkotuje TVP ze względu na pamięć Pawła Adamowicza? Bardziej niż słabe”.

Źródło: twitter.com/tvp.info/telewizjarepublika.pl