Dramat na korcie! Nikoli Kuhna upadł na kort i miał konwulsje

To co działo się podczas turnieju ATP Masters 1000 w Miami po prostu przejdzie do historii tenisa! Nicola Kuhn w dramatycznych okolicznościach zakończył swój występ. Podczas meczu z Mischą Zverevem 19-letni Hiszpan upadł na kort i dostał konwulsji.

Nicola Kuhn jest uznawany za jednego z najbardziej obiecujących tenisistów młodego pokolenia. W 2017 roku, jako 17-latek, zagrał w finale singla oraz zdobył tytuł w deblu juniorskiego Rolanda Garrosa. W tym samym sezonie wygrał turniej challengerowy w Brunszwiku oraz w Shenzhen zadebiutował w cyklu ATP World Tour. Kuhn urodził się w marcu 2000 roku w Innsbrucku. Jego ojciec jest Niemcem, a matka Rosjanką. Wobec tego walkę o niego toczyły aż cztery federacje. W latach 2014-16 grał dla Niemiec, ale od sezonu 2016 występuje pod flagą Hiszpanii, gdzie mieszka i trenuje.

 

W czwartym gemie podczas wymiany Kuhn upadł na kort. Przez kilka sekund nie mógł się podnieść i dostał konwulsji. Pojawiły się przy nim służby medyczne. Był tak wyczerpany, że nie był w stanie wstać o własnych siłach. Z kortu zszedł na ramieniu fizjoterapeuty, mając łzy w oczach.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ