Wrocław: Wielkanocne śniadanie dla potrzebujących

22 kwietnia, w Poniedziałek Wielkanocny, pięćdziesięciu ubogich mieszkańców miasta zasiądzie do wspólnego stołu w jadłodajni wrocławskiej Caritas przy ulicy Słowiańskiej 17. To już 20. śniadanie wielkanocne, na które zapraszani są najubożsi i bezdomni.

Potrzebujący, podobnie jak w minionym roku, do wspólnych stołów zasiądą w odnowionej jadłodajni Caritas przy ul. Słowiańskiej 17. Wrocławska placówka będzie gościła ubogich podczas wielkanocnego śniadania już po raz dwudziesty. Oczywiście, nie zabraknie tradycyjnych jajek, wędlin i żurku, będzie także coś na słodko.

– Do stołu zaprosiliśmy 50. potrzebujących mieszkańców, którzy zostali wybrani przez kierownika jadłodajni. Nie są to przypadkowe osoby, ale takie, które swoim zachowaniem i postępowaniem po prostu na to zasłużyły i chętnie z takiej formy wspólnego posiłku skorzystają – mówi rzecznik prasowy wrocławskiej Caritas Paweł Trawka.

Wielkanocne śniadanie dla potrzebujących w jadłodajni rozpocznie się o godzinie 9.00. Swoją wizytę zapowiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Z odnowionej jadłodajni korzysta dziennie kilkaset osób, dla których od poniedziałku do soboty przygotowywanych jest każdorazowo ponad 500 posiłków. Rocznie tylko jadłodajnia wrocławska wydaje 136 000 talerzy z zupą i porcji pieczywa. Korzystają z nich w głównej mierze bezdomni i zagrożeni bezdomnością oraz coraz więcej osamotnionych seniorów.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ