,ZWOLNIJ PRZED ZAJĄCZKIEM!” – akcja świdnickich policjantów

materiały prasowe policji

Policjanci Ruchu Drogowego ze Świdnicy przeprowadzili  w ramach działań WIELKANOC akcję edukacyjno-profilaktyczną związaną z bezpiecznym podróżowaniem w czasie przedświątecznym, pn: ,,ZWOLNIJ PRZED ZAJĄCZKIEM!” W czasie której z przedszkolakami edukowali uczestników ruchu drogowego w zakresie wspólnego bezpieczeństwa, a „wzorowych kierowców” nagradzali czekoladowym „ZAJĄCZKIEM”

Z inicjatywy funkcjonariuszy świdnickiej komendy przeprowadzona została dziś akcja edukacyjno-profilaktyczna związana z bezpiecznym podróżowaniem w czasie przedświątecznym, pn: ,,ZWOLNIJ PRZED ZAJĄCZKIEM!” Wszystko po to abyśmy mogli bezpiecznie dotrzeć do celu, do swoich rodzin, by czas świąt wielkanocnych upłynął nam spokojnie.

Policjanci wraz z małymi pomocnikami z Przedszkola Samorządowego „Chatka Puchatka” z Jaworzyny Śląskiej w rejonie przejść dla pieszych, w czasie kontroli drogowej –edukowali w zakresie bezpieczeństwa rozdając przy tym „wzorowym kierowcom” czekoladowe „ZAJĄCZKI”, bo wzorem do naśladowania są ci kierowcy którzy jadą poniżej prędkości dopuszczalnej, dostosowując ją do warunków panujących na drodze.

Głównym założeniem akcji edukacyjno-profilaktycznej ,,ZWOLNIJ PRZED ZAJĄCZKIEM!” było utrwalenie wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego, jak ważne jest nasze wspólne bezpieczeństwo i jak wiele my, jako użytkownicy dróg możemy zrobić. Założeniem akcji była również edukacja społeczeństwa w zakresie należytych zachowań na drodze oraz minimalizacja zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Nieprzypadkowo na czas realizacji tej inicjatywy wybrany został czas przedświąteczny, z uwagi na wzmożony ruch pieszych i kierujących oraz zwiększone ryzyko nieszczęśliwych zdarzeń drogowych wynikających z nadmiernej prędkość czy nieprzestrzegana znaków drogowych.

APELUJEMY do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, o dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych.

Szczególną ostrożność zachowajmy również w rejonach przejść dla pieszych, a jeśli mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu.

Pieszych natomiast prosimy o noszenie elementów odblaskowych, a przed wejściem na przejście dla pieszych upewnienie się, że mogą bezpiecznie przejść na druga stronę.

Apelujemy do Państwa o rozwagę i ostrożność.

PODZIEL SIĘ