Start kampanii #WROCŁAWNIEMARNUJE

MP

Wrocław rozpoczął kampanię #WROCŁAWNIEMARNUJE. Jako jedyny samorząd w Polsce prowadzi długoterminową akcję w duchu zero waste.

– Chcemy eliminować z naszego życia plastiki. Dlatego podczas rozpoczęcia kampanii serwujemy kawę w bambusowych kubeczkach. Proponujemy zajęcia edukacyjne w tym zakresie i działania praktyczne. Będzie specjalne zarządzenie, by odchodzić od używania plastiku w urzędzie i spółkach miejskich. Duże wrocławskie imprezy będą też bardziej eko. Wrocławski Maraton po raz pierwszy w historii zrezygnuje z plastikowych kubków na napoje, a podczas festiwalu „Europa na widelcu” dania podawane będą na biodegradowalnych talerzach – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Duże wrocławskie imprezy będą też bardziej eko – mówi prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk

Powstał specjalny serwis, na którym można w prosty sprawdzić gdzie oddać niepotrzebne ubrania i zabawki, albo gdzie zostawić zbędną żywność, pokazujemy też też są lokale, które idą w kierunku zero waste.

– Wrocław jest pierwszym samorządem w Polsce, który tak kompleksowo i długoterminowo podszedł do sprawy „niemarnowania”. Dlatego bez wahania podjęłam decyzję, aby wesprzeć prezydenta Wrocławia moją wiedzą i ogromną chęcią działania. Każda zmiana rozpoczyna się od pierwszego kroku, więc cieszę się, że Wrocław stawia go w kierunku niemarnowania. Liczę na mieszkańców, którzy razem z nami wejdą na tę drogę i zaczną działać. Nawet najmniejszy gest ma znaczenie dla natury, a razem możemy zrobić ich tysiąc – mówi Sylwia Majcher, dziennikarka, edukatorka i autorka bestselerowej książki „Gotuje nie marnuje, czyli kuchnia zero waste po polsku”.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ