Czarnecki o strajku nauczycieli: przedstawiciele związków robią zadymę polityczną!

fot: youtube
Lepiej siadać do stołu z panem Broniarzem – plecami do ściany, bo z takim gościem nic nie wiadomo! – mówił Ryszard Czarnecki, europoseł PiS, który był gościem red. Łukasza Jankowskiego w programie „Oddaję Państwu Głos: na antenie Telewizji Republika.

Podczas programu red. Jankowski poruszył z Ryszardem Czarneckim temat trwającego strajku nauczycieli.

– Spodziewałem się, że będzie trwał długo, bo związkowcy nie chcą porozumienia. (…) Uważam, że spora część nauczycieli strajkowała rzeczywiście o podwyżki, a przedstawiciele związków robią zadymę polityczną – mówił na antenie Telewizji Republika Ryszard Czarnecki.

– Rząd musi pokazywać gotowość do rozmów i kompromisu, aby nikt nie mógł mu zarzucić niechęci do porozumienia. (…) Jeśli miałbym coś doradzać, to lepiej siadać do stołu z panem Broniarzem – plecami do ściany, bo z takim gościem nic nie wiadomo! – ocenił.

– Mam wrażenie, że część nauczycieli uwierzyła, że rząd woli dać pieniądze na bydło niż na oświatę. Mój Boże chyba bym nie chciał, żeby tacy nauczyciele uczyli np. moich wnuków. Pamiętajmy – to są dwie różne kieszenie – tłumaczył europoseł PiS.

 

 

Źródło: telewizja Republika

PODZIEL SIĘ