Minister Beata Kempa z poparciem ministra Zbigniewa Ziobro

Solidarna Polska wspiera Minister ds. Pomocy Humanitarnej w kandydowaniu do Parlamentu Europejskiego. Dzisiaj we Wrocławiu na dziedzińcu Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się konferencja prasowała z udziałem Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro i Minister Beaty Kempy.

Moja koleżanka Minister Beata Kempa udowodniła nieraz, że potrafi bronić interesu Polski, powiedział Prokurator Generalny.

Wszyscy państwo wiedzą, że jednym z elementów debaty w RE i PE jest dyskusja o praworządności. Wszyscy wiemy, że tam nie jest tak, jak byśmy sobie tego życzyli.

W Parlamencie Europejskim trzeba ludzi odważnych, ludzi z charakterem. Wiem, że pani Minister jest gwarantem wszystkich spraw dotyczących Polski – czy to na forum PE, czy komisji, czy bezpośrednio z członkami komisji. Moim zdaniem Minister Kempa jest znakomitą kandydaturą i najlepszą osobą do reprezentowania polskiej racji stanu w PE. Jest dobrym politykiem, który podoła wyzwaniom – co udowodniła już nieraz. Jestem przekonany, że oddany głos na Minister Beatę Kempę, to będzie dobry głos dla Polski.

Zaangażowanie Polski w pomoc humanitarną dla uchodźców, zwłaszcza w krajach objętych wojną, ale też tutaj jest rozległe i funkcjonuje dzięki dobrze zorganizowanej pracy pani Minister Kempy.

Przekonaliśmy się, że pomoc humanitarna jest najskuteczniejsza na miejscu i to odpiera zarzuty, że nie jesteśmy solidarni z ofiarami działań wojennych.

Zamiast ściągać uchodźców do Polski, czy do Europy – jak chciała PO i premier Ewa Kopacz – lepiej pomagać im na miejscu. My uważamy, że trzeba tym ludziom stworzyć warunki do odbudowy zniszczonych domów i powrotu do normalnego życia u siebie. Pani Minister realizuje ten program świetnie i będzie nadal mogła go realizować, będąc członkiem Parlamentu Europejskiego.

 

Polska, dzięki europosłom PO i SLD będzie musiała się tłumaczyć – już drugi raz – ze swoich postanowień. Czy przymusowa relokacja uchodźców z krajów muzułmańskich i pomoc humanitarna ma być realizowana według unijnego wzorca?

Dzisiaj, rzeczą najbardziej bolesną i kwestią, z którą się absolutnie nie zgadzam jest to, żeby Polska była oskarżana i stawiana przed Trybunałem Sprawiedliwości UE.

Model pomocy humanitarnej na miejscu, który realizujemy jest mocno dostrzegany nie tylko w UE ale i na świecie. Jest mocno akcentowany jako wzorzec.

Unia Europejska jest takim miejscem, gdzie musimy rozmawiać o pomocy we wszystkich krajach objętych działaniami wojennymi, bo a kilkanaście lat ludność Afryki będzie stanowiła 50% ludności świata. Wojna w Syrii się nie kończy, jest wiele innych konfliktów, które będą generować kolejne i tak naprawdę Europa dopiero przed tym problemem będzie, a jeżeli będzie sobie radzić tak, jak do tej pory, to wyniki będą opłakane.

PODZIEL SIĘ