Premier Morawiecki zapewnia! Matury nie będą zagrożone! Będzie specjalna ustawa!

– Państwo polskie musi zagwarantować, że w każdej szkole bez wyjątku każdy uczeń będzie mógł przystąpić do egzaminu dojrzałości. Ta propozycja zabezpieczy i zapewni klasyfikację uczniów oraz przebieg matur. – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej Rady Ministrów.

– Maturzyści, ich rodzice i nauczyciele czekają na informację, czy matury się odbędą. Dlatego podjąłem decyzję o wprowadzeniu do tematu dzisiejszej Rady Ministrów propozycji, która pozwoli rozwiązać ten problem. – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

– Państwo polskie musi zagwarantować, że w każdej szkole bez wyjątku każdy uczeń będzie mógł przystąpić do egzaminu dojrzałości. Ta propozycja zabezpieczy i zapewni klasyfikację uczniów oraz przebieg matur. – mówił.

– W tych szkołach, w których rady pedagogiczne nie podejmą się klasyfikacji uczniów, będą mogli tym zająć się dyrektorzy. Jeśli dyrektor szkoły nie będzie chciał także podjąć tej decyzji, to zajmie się tym samorząd terytorialny. – dodał szef rządu.

– Rząd jest przygotowany na różne scenariusze tak, by każdy maturzysta mógł przystąpić również do egzaminów ustnych. Apeluję do nauczycieli, by byli przy swoich uczniach podczas tych trudnych dni. – podkreślił premier.

– Rząd jest otwarty na postulaty i oczekiwania różnych środowisk nauczycielskich i związków. Zachęcam pozostałe związki do podpisania porozumienia, które zaproponowaliśmy. Pozwólmy uczniom wszystkich klas i roczników skończyć szkołę. – dodał.

– Pokażmy, że znamy wartość takich słów, jak kompromis i dialog. Zapraszam do okrągłego stołu. Jest on już przygotowany na ten piątek. Wierzę, że wypracujemy rozwiązania, które na stałe zmienią polską szkołę. – powiedział.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ