„Pukał” łomem do drzwi

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Za uszkodzenie drzwi i ścian w hotelu, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz kierowania gróźb karalnych do interweniujących policjantów, będzie odpowiadał 35-latek z Bogatyni. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Za czyny, których się dopuścił, może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału prewencji pojechali na interwencję do jednego z hoteli na terenie gminy Lubin. Według zgłoszenia agresywny mężczyzna za pomocą łomu uderzał w ściany i drzwi do jednego z pokoi. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, zachowanie sprawcy nie zmieniło się. Podczas interwencji groził policjantom, był wulgarny i bardzo pobudzony. Nie słuchał żadnych poleceń wydawanych przez mundurowych.

W związku z tym funkcjonariusze przewieźli 35-latka do szpitala miejskiego. Mężczyzna w trakcie pobytu w placówce, nadal był bardzo agresywny. Zaczął kopać i szarpać się z policjantami, naruszając ich nietykalność cielesną. Wielokrotnie kierował w ich stronę groźby karalne.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że wydawało mu się, że za drzwiami jest jego była partnerka, a on nie może się do niej dostać. Za czyny, których się dopuścił może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Lubinie

PODZIEL SIĘ